Seminarium Rozwojowe: Co ruch mówi o umyśle? Wykorzystanie mobilnych sensorów w badaniu rozwoju ruchowego dzieci typowo rozwijających się i dzieci w spektrum autyzmu

Zapraszamy na najbliższe spotkanie Seminarium Rozwojowego, które odbędzie się 14 maja (piątek) o godz. 14:00. Dr Anna Anzulewicz z Katedry Psychologii Rozwojowej Wydziału Psychologii UW przedstawi temat do dyskusji pt. Co ruch mówi o umyśle? Wykorzystanie mobilnych sensorów w badaniu rozwoju ruchowego dzieci typowo rozwijających się i dzieci w spektrum autyzmu. Streszczenie wystąpienia znajduje się poniżej.

Spotkamy się pod stałym adresem:

Miniaturowe sensory położenia i ruchu, takie jak akcelerometr i żyroskop, są obecne w telefonach, tabletach czy inteligentnych opaskach sportowych. Zwiększająca się dostępność tych urządzeń stanowi znakomitą szansę dla badaczy rozwoju, gdyż pozwala na precyzyjne i bezinwazyjne mierzenie aktywności ruchowej dziecka. Podczas seminarium omówię możliwości, które zapewnia nam technologia pozwalająca na precyzyjne śledzenie ruchu, a także przedstawię wyniki prowadzonych przez mój zespół badań wykorzystujących te urządzenia do badania wzorców ruchowych dzieci w spektrum autyzmu i dzieci rozwijających się typowo. Mam nadzieję, że te przykłady skłonią nas do dyskusji i wspólnego zastanowienia się na tym, w jaki sposób można wykorzystywać nowoczesne urządzenia w pomiarze różnych aspektów rozwoju.

Data publikacji: 11 maja 2021